Agresja u przedszkolaka- jak zaradzić?

Dzieci reagują agresją, gdy nie mogą inaczej wyrazić swoich emocji. Należy wtedy porozmawiać z maluchem i nazwać jego emocje, żeby wiedział jak to się nazywać oraz podpowiedzieć jak należy się zachować w danej sytuacji. Może też się bronić przez zbyt dużą ilością emocji albo kiedy nie dostaje odpowiedniej ilości miłości, gdy widzi, że rodzice zbyt dużo się kłócą. Możliwe, że podpatrzał jak starsze rodzeństwo się bije albo zobaczył to w filmie. Należy wyjaśnić maluchowi, że czasami taki wybuch pozwala uwolnić się od emocji, ale gdy kogoś zraniliśmy należy przeprosić daną osobę. Oczywiście dziecko może mieć nadmiar cukru we krwi, więc należy go trochę ograniczyć, przed co dziecko jest nadpobudliwe.