Przemoc u maluchów

Niektóre dzieci, które np. dobrze się uczą dostają po „czterech literach” za to, że jest w czymś dobre. Taki maluch jest często przygnębiony i nie chce iść do przedszkola, bo większość dzieci się śmieje. Jeśli jesteś samotną matką i sama wychowujesz dziecko to wiedz, że większość osób i babć wie o tym i rozpowiada to wszędzie gdzie się da. Potem twój maluch coraz częściej pyta „Gdzie tata?”. Osobiście mam znajomą, która sama się opiekuje dwoma dzieciakami, a ojciec jest w innym kraju i zarabia, żeby zapewnić im dobrobyt, a dzieci w przedszkolu- „Gdzie twój tata? On jest daleko i Cię nie kocha”. Często takie dziecko nie wie co powiedzieć, zamyka się w łazience i płacze, bo myśli że to prawda. Jednak nie chce powiedzieć mamie prawdy. W każdej szkole takie dzieci powinny mieć rozmowę na temat tolerancji.  Każde dziecko powinno mieć takie same szanse na naukę oraz miłość osób, czasami dzieci powiedzą coś, co inny będzie pamiętać do końca życia i będzie miało uraz.